SEO Uzmanı Kimdir, Ne İş Yapar?

Kategori: seo, Uncategorized | 0

SEO Uzmanı kimdir?

SEO Uzmanı Kimdir, Ne İş Yapar?

Bir web sitesinin başarıya ulaşabilmesi için en önemli ve en temel faktörlerden birisi SEO(Search Engine Optimization) çalışmasıdır. Türkçe’ si “Arama Motoru Optimizasyonu” olan bu alan, ileri seviyede uzmanlık gerektirmektedir. Bu yüzden de faaliyeti hangi alanda olursa olsun mutlaka SEO uzmanı ile çalışma gerçekleştirilmesi elzemdir. Durum böyle olunca günümüzde internet dünyasında “SEO uzmanlığı” kavramı ile çok sık haşır neşir olunuyor. SEO uzmanları temel olarak web sitelerinin arama motorları ve hedef kitleleri için en uyumlu hale getirmek üzere teknik ve altyapısal çalışmalar yapar.

SEO Uzmanı temel olarak web sitesinin arama motorlarında iyileştirilmesi yani hedef kitlesine ulaşmasını kolaylaştıracak şekilde rakiplerinin üzerinde yer almasını sağlamaktadır. Bunun içinde web sitesine yönelik olarak arama motorunda iyileştirme işlemleri odağında analiz ve değerlendirme gerçekleştirir. Daha sonra belirleyeceği programda uygulamaları yerine getirerek takibini ve raporlamasını hazırlar. Bu şekilde web sitesinin ilgili kelimelerde rakiplerinin üzerinde yer alması için tüm sürecin sorunsuz ve hatasız şekilde sürdürülmesini sağlar. Bu çalışmaları dolayısı ile de bir web sitesinin doğrudan ziyaretçi sayısının arttırılmasını sağlamaktadır. Günümüzde internette web sitesi sahibi olarak var olmak isteyen herkesin mutlaka SEO uzmanları ile etkileşimde kalması gerekliliği bulunmaktadır.

SEO Uzmanı Ne İşe Yapar?

SEO uzmanları, web sitelerinin arama motorlarına optimizasyonu sağlaması şeklinde yapılan açıklamalar, gerçekleştirdikleri çalışmalar için çok sınırlı bir açıklama olur. Çünkü yaptıkları çalışmalarla web sitesinin tüm süreçte nasıl şekilleneceğini, altyapısını ve programını oluşturur. Özelikle de web sitesinin hangi alanda faaliyet gösterdiğine bağlı olarak analizler gerçekleştirmektedir. Bu sayede de web sitesinin hangi kelimeler odağında şekillenmesi gerektiğini belirler. Arama motoru optimizasyonunda önemli bir kriter olan kullanıcı dostu olmayan hataların tespit ve düzenlemelerini de gerçekleştirir. Dolayısıyla web sitesinde ziyaretçilere sunulan hizmet kalitesi ve kullanım deneyimini arttırarak, imaj katkısı da sağlar. Çok geniş bir çalışma ve uygulama alanının söz konusu olması sebebiyle web sitelerinin hedef ve projelerine göre uyumlu olan farklı SEO paketleri bulunmaktadır.

Web sitesinin SEO çalışmaları için belirlenen SEO paketleri içeriği değişkenlik gösterir. Bu şekilde bir web sitesinde ihtiyaç duyulan sınırlarda çalışmaların SEO uzmanınca gerçekleştirilmesi mümkün olur. Böyle bir çalışmada SEO bütçesi açısından oldukça önemli bir tasarruf sağlar. Aynı zamanda da iş verimliliğinin arttırılmasına da yardımcı olur. Bu yüzden SEO alanında yapılması gereken çalışmalara istinaden belirlenen kriterler ve değişkenler üzerinden özel paketler oluşturulmuştur. Bir web sitesi için SEO uzmanından SEO desteği alınmak istendiğinde yapılacak ön çalışmayla hangi SEO paketinin daha verimli sonuç vereceği belirlenir. Böylelikle web sitesinde SEO çalışmasının hem kaliteli hem verimli hem de ekonomik standartlarda gerçekleştirilmesi mümkün olur. Çok yoğun talebin olduğu bir sektör olması nedeni ile mutlaka bu alanda güvenilir ve kurumsal SEO uzmanlarından destek alınması önem arz eder.

 

Google’da Sıralama Düşüşü Neden Olur?

Kategori: google, seo | 0

googleda düşüş

Arama Motorunda Sıra Düşüşü Sebepleri

Arama motorlarında her zaman sonuçların en üst sıralarda yer almak, geniş kitlelere ulaşabilmek adına elzemdir. Bilhassa Google, günümüzde web sitelerinin ziyaretçi ortalamalarının önemli bir kısmını oluşturuyorken. Ancak internet, modern çağda yaşamın en önemli parçalarından birisi konumunda bulunuyor. Bu durumda dijital dünyadaki rekabetin çok çetin olmasına sebep oluyor. Çok sayıdaki web sitesi sahibinin yaptığı en önemli hatalardan birisi de ilk sıralara yerleştiğinde çalışmasını durdurmalarıdır. Böyle bir hareket, sürekli olarak arama sonuçlarında yukarıda olmayı hedefleyen rakipler için ciddi bir avantaj yaratıyor ki sonucunda sıralamada yer kayıplarıyla karşılaşılıyor. Ancak arama motorunda sıra düşüşü sebepleri sadece bununla sınırlı değildir. Çok sayıdaki değişken bu konuda etkili olur. Bunun belirlenmesi ve önlenmesi açısından da profesyonel SEO uzmanı desteği, web siteleri için hayati önem taşıyor.

Arama Motoru Sıra Düşüşü Neden Olur?

Arama motorunda web siteleri için her zaman ilk sırada veya ilk sayfada yer alabilmek temel hedeftir. Bu hedefe ulaşıldıktan sonra arama motorunda sıra kaybı gibi durumlar ile karşı karşıya kalınması da muhtemeldir. Arama motorunda sıra düşüşü meydana gelmesinin nedenleri farklılık göstermektedir. SEO çalışmalarında yapılan en önemli hataların başında ilk sıralara yükseldikten sonra çalışmaların duraksatılmasıdır. Bu durumda rakiplerin öne çıkması gibi bir olasılık söz konusudur. Bu yüzden SEO uzmanı her zaman periyodik ve verimli bir SEO çalışmasının aksatılmadan sürdürülmesini tavsiye ediliyor. Ancak arama motorunda sıra düşüşünün meydana gelmesi sadece çalışmanın kesilmesi ile sınırlı değildir.

Arama motoru tarafından gerçekleştirilen algoritma güncellemeleri en önemli faktörlerden birisidir. Özellikle arama motorlarının kullanıcı deneyimini arttırmak amacıyla gerçekleştirdiği algoritma güncellemeleri sonrasında tüm SEO kriterlerinin ciddi anlamda değişikliğe uğramasına neden oluyor. Bu durumda yeni bir çalışmanın gerçekleştirilmesi gerekliliğini ortaya çıkartıyor. Bunun için SEO paketi alınarak, yeni algoritmaya yönelik çalışma gerçekleştirilmesi gerekir. Aynı zamanda da yapılan güncelleme “dalgalanması” ile de web sitesinin arama motorunda sıra düşüşüne yol açmaktadır. Bununla birlikte arama motorunda sıra düşüşü Backlink düşüşü de etkili olabilmektedir. SEO çalışması çerçevesinde alınan backlinklerin silinmesi ve kaybolması durumunda destekleme kaybı olacağından, sırada düşüş gözlemlenebilir.

Title(Başlık) ve meta değişikliği yapılması, anti SEO çalışması yapılması, site temasında değişiklik, içerik güncellemesinin kesilmesi, sunucuya bağlı sorunların meydana gelmesi ve anahtar yoğunluğunda değişiklik meydana gelmesi de sıralamada düşüşe neden olur. Böyle bir düşüşün neden kaynaklandığının belirlenebilmesi için bile SEO uzmanlarınca web sitesinde analiz ve raporlama yapılması gerekir. Yapılacak analizlerin ardından düşüşün engellenmesi ve aynı zamanda da yeniden yükselme sağlanabilmesi için yeniden bir SEO paketi alınarak çalışma gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü SEO paketlerinde sadece ilk açılışta değil aynı zamanda da ilerleyen süreçteki değişkenlere odaklı olarak da çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekir.

SEO Paketleri ve Backlink Paketleri Nedir?

Kategori: Uncategorized | 0

seo paketleri ne işe yarar

SEO Paketleri ve Backlink Paketleri Nedir?

Seo, “Search Engine Optimization” ve “Search Engine Optimizer” kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu kelimeleri Türkçe’ye çevirdiğimizde karşımıza “ Arama Motoru Optimizasyonu” ve “Arama Motoru Optimizasyonu Yapan Yapan Kişi” olarak karşımıza çıkar. Amaç ise sitenizin Google, Bing, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarında en üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. Seo paketleri, seo hizmetinin çeşitlerine göre belirtilen paket fiyatlarına seo paketleri denir. Seo paketlerinin amacı ise sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmaktır. Her sitenin ihtiyaçları değiştiğinden seo paketleri de buna göre düzenlenmektedir. Seo çalışmalarını yapan yönetici kişilere ise Seo Uzmanı denilmektedir. Farklı ihtiyaçlara göre çözüm üretmek, kaliteli yazılar yazmak ve işler sunmak Seo Uzmanının görevidir. Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak için en önemli unsur backlink hizmetidir. Backlink paketleri ile bu hizmet sunulmaktadır. Seo paketleri de aslında web sitesine kaliteli bir baklink yapılması yani sağlam bir backlink ağının oluşturulmasıdır. Web sitenizin başarısının kalıcı bir şekilde olabilmesi en ince detaylara kadar analiz edilmesi ve web sitenizin ihtiyaçları dikkate alınarak organik bir backlink ağının kurulması gerekmektedir. Hepimizin istediği web sitenizin kalıcı bir şekilde arama motorlarında üst sıralarda bulunması ve orada kalıcı olmasının yolu organik bir backlink ağına sahip olmasıdır. Backlink ağını gerçekten olması gerektiği gibi oluşturursanız ve devam ederseniz gerçekten siteniz istediğiniz noktaya gelecektir. Bunu sağlayabilecek insanlar ve firmaların sayısı oldukça azdır. Bunu seçerken çok dikkatli olmalısınız. Firmalar sundukları seo ve backlink paketleri ile başarılı da olabilir başarısız da olabilir. Bu nedenle seçiminiz oldukça önemlidir. 

Seo Paketlerindeki Hizmetler Nelerdir ?

 

Seo paketlerinde anahtar kelime hizmeti yapılır. Bu hizmette sitenize göre potansiyel kullanıcılar hangi anahtar kelimeleri kullanabileceği tahmin edilir ve buna göre anahtar kelime kullanımı yapılır. Google gibi arama motorları kullanıcıların kullanmış oldukları anahtar kelimelere göre sizlerin sitesini üst sıralara taşır. Google gibi arama motorlarının algoritması potasiyel kullanıcıların isteklerine göre sürekli kend

isini güncellemektedir. Bundan dolayı yaptıracağınız seo hizmeti sürekli kalıcı olmayabilir. Belli bir zaman geçtikten sonra tekrar seo hizmeti almalı ve teknolojiyi takip etmelisiniz.

Backlink Paketleri Etkisi Ne Zaman Olur?

Kategori: backlink, seo | 0

 

backlink paketleri

 

Site içi çalışmalar kadar site dışı çalışmalar da oldukça önemlidir. Anahtar kelimeleriniz doğru dağıtılmalı, bağlantılarınız doğru yönlendirilmiş olmalı, içerikleriniz özgün olmalı gibi birçok konu vardır. Bu hizmeti sağlayan da SEO paketleridir. Backlink, kısaca başka bir sitede sizin sitenizin adının bulunmasıdır. Bu işlem arama motorları dikkate alınarak yapılır.

 

Tam Kapsamlı Çalışma Nedir?

 

Sıkı bir çalışma yapılarak gerekli olan düzenlemeler yapılır. Siteniz Google algoritmasına uyumlu hale getirilir. Bunun içinde sitenizin ana sayfası ve kategorileriniz özenle incelenir. Sitenizi daha üst sıralara çıkarabilmek için ayrıntılı SEO çalışması ve SEO planı hazırlanır. Bu çalışma ile siteniz daha üst sıralara çıkacaktır.

 

Aylık SEO Çalışması Yapılması Gerekli Midir?

 

Herhangi bir web sitesi için SEO çalışmalarının kalıcı, sağlıklı ve günümüz dünyasında birçok site ile başarılı bir şekilde rekabet edebilmesinde zaman kavramı oldukça önemli bir faktördür. İlk başta SEO çalışmaları da aylık bir süreçte yapılır. Daha sonra ise aylara yayılarak Google algoritmasına ve kurmuş olduğu adil sisteme uygun olarak yapılır. Buradaki asıl amaç yapılacak SEO çalışması tamamen doğal olmalı ve Google yapısını kandırmaya yönelik bir çalışma olmamasından kaynaklanmaktadır.

 

Sitem Ne Zaman Sonuçlarda Görünecek?

 

SEO paketleri ve backlink paketleri ile yaptığımız SEO çalışmalarının asıl amacı sitenizin kendi alanında lider konumuna gelmesidir. Teknoloji yakından takip edilerek yapılan bu SEO çalışmaları sayesinde olumlu sonuçlara kısa zamanda ulaşabileceksiniz. SEO çalışması yapılan siteler rakabetci ortamla alakalı olarak paralel sonuçlar verir. SEO çalışması yapılan çoğu site ilk ayda olumlu sonuçlar verirken bazı siteler 2. ve 3.aydan sonra sonuç vermeye başlar. İlk ayında bile zirveye ulaşmış siteler mevcuttur.

 

Peki Çalışmada Neler Yapılır?

 

Google zaman sınırları dikkate alınarak ana sayfa ve kategori sayfalarına kadar inilen derinlemesine inceleme yapılır. İlk ay Google ile ana sayfa arasında bir köprü kurularak olumlu cevap almaya çalışılır. Bundan sonra ise kategori kısmına geçilerek çalışmalara başlanır. Süreç sonucunda Google karşısında kendini kanıtlamış, güncel, Google kriterlerine tam bir uyum gösteren bir site karşınıza çıkar.