SEO’da Doğallık

Kategori: seo | 0

Bir internet siteniz var ve onun arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız o zaman her şeyi kuralına göre yapmak zorundasınız. Bunun için SEO’da doğallık önemli bir konudur. Aslında SEO çalışmasının doğallığını insanlar üzerinden de örnekleyebiliriz. Yapmacık olan insanlar ilk bakışta göze güzel görünüyor olsa da zaman içerisinde onu tanıdıkça aslında beğendiğiniz ve etkilendiğinizin o olmadığının farkına varırsınız ve onu hayatınızın en altına doğru atarsınız. İşte SEO’da doğal olmayan bir çalışma öncelikli olarak etki gösteriyor olsa da zaman içerisinde sitenize zarar vermekten başka bir işe de yaramayacaktır.

SEO Paketleri

SEO bir paket halinde düşünülmelidir. Bunun için yöntemi denemeye başlarken öncelikli olarak SEO paketi değerlendirilmesi ve yapılacak olan çalışmanın şekline göre başlatılmalıdır. SEO’yu iki şekilde düşünmek mümkün bunlardan birincisi iç SEO ikincisi ise dış SEO’dur. İç SEO sitenizin iç linklemeleri, içerikleri, hızı, görselleri vs. gibi çeşitlendirilebilir. Dış SEO ise bunun tam tersinde işler. Sizin sitenizin başka sitelerde yayınlanması bir anlamda övülmesi demektir. Bunun için de anahtar kelimeleriniz doğrultusunda başka sitelerden tavsiye yani tanıtım yazısı almanız gerekir. Kısacası SEO bir bütündür ve bunların tamamını birbirinden ayırmamak gerekiyor. Bunu yaparken de mutlaka doğal ve bu işi bilen birilerinden yani SEO uzmanlarından destek almanız şarttır. Ancak bu şekilde web sitenizi arama motorlarında üst sıralara kadar yükseltebilirsiniz.

SEO Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Kategori: seo | 0

SEO bir internet sitesinin arama motorları üzerinde popülerite sağlama sanatıdır. Eğer ki siz internet sitenize doğal yollardan popülarite sağlarsanız o zaman iyi bir SEO uzmanı sayılırsınız. Ancak bu işlem kolay olmadığı için genellikle firmalar ya da internet sitesi sahipleri SEO konusunda uzman bir destek alırlar ve almak zorundadırlar. İşin biraz daha aydınlık olması açısından popülerlik kelimesinin açılımına bakmak gerekiyor. Yani başka bir değişle dijital dünya üzerinde meşhur olmak şeklinde açıklayabiliriz. Bunun size sağlayacağı katkı ise arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlamaktır.  Google yapay bir zekadır ve siteniz üzerinde yapılan her hareketin farkına varır. Dolayısıyla sitenize gelen ziyaretçi sayısı çoğaldıkça arama motorunuzda sizin kaliteli işler yaptığınızın farkına varacak ve size daha fazla değer vermeye başlayacaktır.

SEO’da Strateji

Ancak tüm bunların mutlaka belli bir strateji doğrultusunda yapılması gerekiyor. Bunun içinde SEO uzmanları devreye girer ve sizin bu planlamanızı yapar. İlk iş ise SEO paketi uygulanarak başlamaktır. Bu paket sayesinde sitenizin diğer sitelerde reklamı yapılır ve bu sayede daha fazla kullanıcının sitenizi ziyaret etmesi sağlanır. Siteniz için alacağınız dış linkler sizin sitenizin kalitesini artıracaktır ve zamanla kaliteli olan sitelerden aldığınız backlinkler sayesinde arama motorlarında ilk sıralara kadar yükselebilirsiniz. SEO her site için aynı öneme sahiptir ve olmak zorundadır. Ancak yaptığınız her şeyin sitenizin yararına olması şart. Yani doğal olmayan yollardan yapacağınız çalışmaların size yararından çok zararı olacaktır.

Çevirimiçi Satışlarda Başarılı Olmanın Yöntemleri

Kategori: Uncategorized | 0

Çevirimiçi Satışlarda Başarılı Olmanın Yöntemleri

Sizi Nasıl Bulabilirler ?

Müşterilenizin arama motorlarında sizleri bulabilmesi için kelimelerle arama yapması gerekiyor. Haliyle bazı kelimeler farklı anlamlar taşıyabiliyor ve aradığı ürünü bulamadığı zamanlarla karşılaşabiliyorlar. Bu yüzden müşterilerinizin sizin ürününüzü arama motorunda bulabilmesi için; ürününüzün açıklamasında olabildiğinde çeşitli kelimeler kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Arama Motorlarını Göz Ardı Etmeyin

SEO olarak tanımladığımız arama motoru optimizasyonunu gerektiği gibi uyumlu hale getirmemiz gerekmektedir. Web sitenizin sadece görsel ve grafiksel olarak göze hitap etmesinin yanı sıra Google gibi arama motorlarında göz önünde olabilmek için SEO çalışmalarınızı gereğince yapmanız gerekmektedir.

Anahtar Kelimesiz İçerik Olmamalı

Arama motorlarında aranılan kelimelerde öne çıkmak istiyorsanız eğer ürünlerinizde veya içeriklerinizde o ürünle ilgili anahtar kelimeler olmalı. Örneğin; bir aksesuar sattığınız web siteniz var. O web sitede satmak istenilen ürüne “tek taş yüzük” gibi anahtar kelime vermeniz gerekmektedir. Bu sayede arama motorlarında daha rahatlıkla sizin ürününüze ulaşabilirler.

Geri Dönüşlü Bağlantılar Oluşturun

Web sitenizin arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda çıkmasını sağlamanın yollarından birisi de geri dönüşlü bağlantı yani backlink vermeniz gerekmektedir. Buna dikkat ederken sitelerin kalitelerine, DA (Domain Authority) puanlarına ve içeriklerine bakmamız gerekir. Uygunsuz içerik paylaşan ve DA puanı düşük sitelere verilen backlinkler sizin de sitenizin kalitesini düşürür. DA puanını arama motorlarında ki çeşitli sitelerden kontrol edebilirsiniz.

Sitenizin Yapısı

Siteniz basit görünümlü ve kolay kullanımlı olmalıdır. Karışık gözüken siteler, gelen müşterilerin aradıklarını bulmasında zorlanmasına sebep olur ve siteyi en kısa sürede terk etmelerine yol açar. Bunun yanında seçtiğiniz görsellerin boyutlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüksek boyutlu görseller sitenizin geç yüklenmesine sebep olmaktadır.

Güncel Kalmaya Önem Veriniz

Gün geçtikçe rakipleriniz çeşitli yöntemlerle kendilerinin sitesi üzerine çeşitli çalışmalar yapacaktır. Onları takip ederek siz de sitenizi gün geçtikçe yenilemeniz gerekmektedir. Bir siteyi olduğu gibi bırakırsanız arama motorlarında değeri düşecektir. Özgün içeriklerle ve paylaşımlarla sitenizi güncel tutmaya çalışmalısınız. Aksi taktirde rakipleriniz sizin önüne geçer ve sizin sitenizin sıralamasını düşüreceklerdir.

Etiketleri Kullanın

Özellikle ürünlerinizi paylaşırken, ürünle alakalı etiketleri kullanın. Kullanacağınız etiketleri abartmamaya çalışın. Ürün görsellerine de alt etiket ve alt isim eklemeniz ürününüzün arama sonuçlarında daha öne çıkmasını sağlar.

Backlink nedir

Backlink Nedir?

Kategori: backlink | 0

SEO’nun bir parçası olan geri dönüşlü bağlantılar “backlink” olarak adlandırılır. Backlink başka sitelerde sizin sitenizin linkinin paylaşılmasıdır. Backlink verilen site kaliteli veya doğal backlink ise o daha değerli bir geri dönüş olarak sitenize pozitif SEO olarak yansır.

Backlinkte Dikkate Alınması Gerekenler

Arama motorları nerelerden backlink aldığınıza önem verir. Kalitesiz, zararlı sitelerden backlink almak sitenize zarar verir, arama motorlarında yükselmesine engel olur hatta yasaklanmanıza sebep olabilir.

Kaliteli olarak andığımız backlinkler; yüksek kaliteli siteden gelen backlinkler, doğal backlinkler, paylaştığınız içeriklerinizle ilgili backlinkler olarak geçer. Bunların yanında backlink verilmiş sitenin kalıcılığı da önemlidir. Eğer bu tarz backlink çalışmaları yapılırsa siteniz arama motorlarında yükselir ve domain otoritesi de artar. Doğal backlink dışında yapılacak olan backlinklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Abartıya kaçmadan yapılırsa bir sıkıntısı olmaz fakat çok fazla yapılırsa siteniz arama motorları tarafından spam olarak algılanabilir.

Nasıl Backlink Yaparım ?

  • Seobur anasayfamızda ki backlink çeşitlerinden satın alarak,
  • Blog tarzı sitelerin yorum kısımlarına sitenizin linkini yorum yazarak,
  • Paylaştığınız içerikle ilgili makalelerin içine sitenizin linkini ekleyerek,
  • Paravan web siteler açarak sitenize link vererek,
  • Yönlendirme sistemini kullanarak,
  • Forum sitelerinde vs. profil kısmına web sitenizi ekleyerek,

Bu yollarla backlink yaparak web sitenizi arama motorlarında yükseltebilirsiniz.