SEO Paketleri ve Backlink Paketleri Nedir?

Kategori: Uncategorized | 0

seo paketleri ne işe yarar

SEO Paketleri ve Backlink Paketleri Nedir?

Seo, “Search Engine Optimization” ve “Search Engine Optimizer” kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu kelimeleri Türkçe’ye çevirdiğimizde karşımıza “ Arama Motoru Optimizasyonu” ve “Arama Motoru Optimizasyonu Yapan Yapan Kişi” olarak karşımıza çıkar. Amaç ise sitenizin Google, Bing, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarında en üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. Seo paketleri, seo hizmetinin çeşitlerine göre belirtilen paket fiyatlarına seo paketleri denir. Seo paketlerinin amacı ise sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmaktır. Her sitenin ihtiyaçları değiştiğinden seo paketleri de buna göre düzenlenmektedir. Seo çalışmalarını yapan yönetici kişilere ise Seo Uzmanı denilmektedir. Farklı ihtiyaçlara göre çözüm üretmek, kaliteli yazılar yazmak ve işler sunmak Seo Uzmanının görevidir. Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak için en önemli unsur backlink hizmetidir. Backlink paketleri ile bu hizmet sunulmaktadır. Seo paketleri de aslında web sitesine kaliteli bir baklink yapılması yani sağlam bir backlink ağının oluşturulmasıdır. Web sitenizin başarısının kalıcı bir şekilde olabilmesi en ince detaylara kadar analiz edilmesi ve web sitenizin ihtiyaçları dikkate alınarak organik bir backlink ağının kurulması gerekmektedir. Hepimizin istediği web sitenizin kalıcı bir şekilde arama motorlarında üst sıralarda bulunması ve orada kalıcı olmasının yolu organik bir backlink ağına sahip olmasıdır. Backlink ağını gerçekten olması gerektiği gibi oluşturursanız ve devam ederseniz gerçekten siteniz istediğiniz noktaya gelecektir. Bunu sağlayabilecek insanlar ve firmaların sayısı oldukça azdır. Bunu seçerken çok dikkatli olmalısınız. Firmalar sundukları seo ve backlink paketleri ile başarılı da olabilir başarısız da olabilir. Bu nedenle seçiminiz oldukça önemlidir. 

Seo Paketlerindeki Hizmetler Nelerdir ?

 

Seo paketlerinde anahtar kelime hizmeti yapılır. Bu hizmette sitenize göre potansiyel kullanıcılar hangi anahtar kelimeleri kullanabileceği tahmin edilir ve buna göre anahtar kelime kullanımı yapılır. Google gibi arama motorları kullanıcıların kullanmış oldukları anahtar kelimelere göre sizlerin sitesini üst sıralara taşır. Google gibi arama motorlarının algoritması potasiyel kullanıcıların isteklerine göre sürekli kend

isini güncellemektedir. Bundan dolayı yaptıracağınız seo hizmeti sürekli kalıcı olmayabilir. Belli bir zaman geçtikten sonra tekrar seo hizmeti almalı ve teknolojiyi takip etmelisiniz.

Backlink Paketleri Etkisi Ne Zaman Olur?

Kategori: backlink, seo | 0

 

backlink paketleri

 

Site içi çalışmalar kadar site dışı çalışmalar da oldukça önemlidir. Anahtar kelimeleriniz doğru dağıtılmalı, bağlantılarınız doğru yönlendirilmiş olmalı, içerikleriniz özgün olmalı gibi birçok konu vardır. Bu hizmeti sağlayan da SEO paketleridir. Backlink, kısaca başka bir sitede sizin sitenizin adının bulunmasıdır. Bu işlem arama motorları dikkate alınarak yapılır.

 

Tam Kapsamlı Çalışma Nedir?

 

Sıkı bir çalışma yapılarak gerekli olan düzenlemeler yapılır. Siteniz Google algoritmasına uyumlu hale getirilir. Bunun içinde sitenizin ana sayfası ve kategorileriniz özenle incelenir. Sitenizi daha üst sıralara çıkarabilmek için ayrıntılı SEO çalışması ve SEO planı hazırlanır. Bu çalışma ile siteniz daha üst sıralara çıkacaktır.

 

Aylık SEO Çalışması Yapılması Gerekli Midir?

 

Herhangi bir web sitesi için SEO çalışmalarının kalıcı, sağlıklı ve günümüz dünyasında birçok site ile başarılı bir şekilde rekabet edebilmesinde zaman kavramı oldukça önemli bir faktördür. İlk başta SEO çalışmaları da aylık bir süreçte yapılır. Daha sonra ise aylara yayılarak Google algoritmasına ve kurmuş olduğu adil sisteme uygun olarak yapılır. Buradaki asıl amaç yapılacak SEO çalışması tamamen doğal olmalı ve Google yapısını kandırmaya yönelik bir çalışma olmamasından kaynaklanmaktadır.

 

Sitem Ne Zaman Sonuçlarda Görünecek?

 

SEO paketleri ve backlink paketleri ile yaptığımız SEO çalışmalarının asıl amacı sitenizin kendi alanında lider konumuna gelmesidir. Teknoloji yakından takip edilerek yapılan bu SEO çalışmaları sayesinde olumlu sonuçlara kısa zamanda ulaşabileceksiniz. SEO çalışması yapılan siteler rakabetci ortamla alakalı olarak paralel sonuçlar verir. SEO çalışması yapılan çoğu site ilk ayda olumlu sonuçlar verirken bazı siteler 2. ve 3.aydan sonra sonuç vermeye başlar. İlk ayında bile zirveye ulaşmış siteler mevcuttur.

 

Peki Çalışmada Neler Yapılır?

 

Google zaman sınırları dikkate alınarak ana sayfa ve kategori sayfalarına kadar inilen derinlemesine inceleme yapılır. İlk ay Google ile ana sayfa arasında bir köprü kurularak olumlu cevap almaya çalışılır. Bundan sonra ise kategori kısmına geçilerek çalışmalara başlanır. Süreç sonucunda Google karşısında kendini kanıtlamış, güncel, Google kriterlerine tam bir uyum gösteren bir site karşınıza çıkar.

SEO Çalışma Mantığı

Kategori: backlink, seo | 1

seo mantığı nedir

Backlink paketlerini doğru bir şekilde uygulayarak hem sizleri arama motorlarında daha üst sıralara taşıyabilir hem de sizlere özellikle sosyal medya reklam ağı sayesinde daha çok kişi yönlenebilmektedir. SEO paketleri, ziyaretçi sayınız arttığından hem kazançlarınız artacak ve sitenizde çalışmalarınızı buna göre şekillendirebileceksiniz. SEO hizmeti sayesinde siteniz daha geniş kitleler tarafından tanınacak ve ziyaretçi sayınızda böylelikle artış göstermiş olacaktır.

 

Peki SEO Nasıl Yapılır?

 

 1. Keşif Safhası:  Bu keşifte sitenizin yapısı, içerikleri, anahtar kelimeleri ve sıralamalar incelenir ve analiz gerçekleştirilir.
 2. Analiz Safhası : Bu aşamada ihtiyaçlarınız ve neler yapmanız gerektiği planlanır ve bir eylem planı oluşturulur.
 3. Uygulama Safhası : Site içindeki değişiklikler artık uygulanır ve otoriter olan sayfalardan bağlantılar oluşturulur.
 4. Yönetim Safhası : Aylık SEO paketleri ile proje yönetimi sağlanırken aynı zamanda zaman çizelgesine bağlı kalınarak sürdürülebilir SEO süreci başlatılır.

 

SEO Paketleri Ne Tür Çalışmaları İçerir?

 

 1. Anahtar Kelimeler: Kullanıcılar aradıkları bir şeyi arama motorlarında anahtar kelimeler ile bulurlar. Potansiyel ziyaretçileriniz sitenize girebilmesini içeriklerinizde oluşturacağınız anahtar kelimeleri tahmin edebilmeniz, SEO’daki başarınızı da belirler. Anahtar kelime araştırması ile hizmet ve ürünlerinizi kullanıcıların nasıl aradıkları tahmin edilir.
 2. Site İçi ve Site Dışı İyileştirmeler: Sitenizi arama motorları birçok yönden inceler. Sitenizde bulunan teknik zayıflıklar sitenizin üst sıralara çıkmasını engeller. Bu çalışmada bunlar incelenerek çözüm getirilir. Siteniz ve sayfanız bu sayede daha otoriter bir yapıya ulaşır.
 3. Analiz ve Raporlama: SEO raporları sayesinde yapmış olduğunuz yatırımların ne kadar başarılı olduğunu izleyebilirsiniz. Oluşturulan SEO raporları anlaşılır ve yorumlanabilir. SEO raporları analiz ve trafik odaklı oluşturulur. Tamamlanan eylemler ve gelecek ay neler yapılması gerektiğini içerir.
 4. Teknoloji Odaklı Paylaşım: Günden güne kullanıcıların alışkanlıkları değişmekte ve bununla birlikte algoritmalar sürekli yenilenmektedir. Daha önceden daha üst sıralara çıkmak için yaptırdığınız çalışmalar zaman geçtikçe etkisini yitirebilir. Bu da size zarar sağlar. Bundan dolayıdır ki web siteleri de SEO’da başarıyı yakalayabilmek için sürekli değişen algoritmaların sayesinde kendilerini yenilemelidir. Bu çalışmada bunlar incelenerek yardımcı olmaya çalışılır.

İç SEO Uyumunda Yapılması Gerekenler

Kategori: seo | 0

İç SEO İçin Uyulması Gerekenler

SEO yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir, yazımın zenginleşmesini ve Google’da öne çıkması için neler yapmamız gerektiğini bu başlık altında derledik. 

SEO Yaparken Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

 1. Kullanmış olduğumuz başlıca yayın sistemlerinden olan WordPress aslında çok temiz olmayan değişik bir permalink (Yani URL yapısı)  oluşturmaktadır. Oluşturduğu parmalinkte yazı adı ve yazının oluşturulduğu tarihi baz alır. Bunun aksine Google ise başlığınızın adını ve yazmış olduğunuz yazıdaki bazı anahtar kelimelerin içinde olduğu url daha çok sever, fakat URL’e daha kısa olursa daha iyidir. Permalink ayarlarınızdan “Post Name” olanını seçmeniz önerilir. Bu temiz bir URL bir yapısı ve hem de URL’deki başlığınızı kullanmak ya da seçtiğiniz anahtar kelimeyi kullanmak size bu konuda fayda sağlayabilir. 
 2. Bir kişisel blog sitenize yazınızı yazdığınızda veya herhangi kullanmış olduğunuz WordPress sitenize bir yazı gönderdiğinizde, seçtiğiniz bir anahtar kelime seçmeyi unutmayınız. Yazmış olduğunuz metinde ya da sayfa başlık etiketinizde seçmiş olduğunuz “anahtar kelimenizi” kullanmalısınız.
 3. Meta açıklamaları da son derece önemlidir. Google’da, yazmış olduğunuz aynı konuyu araştıran kullanıcılar etkileyici ve kullanıcıları konuya çeken meta yazısını gördüklerinde sizin konunuzu tercih edebilir. Ayrıca seçmiş olduğunuz anahtar kelimeleri de meta yazısına eklemeniz Google açısından iyidir. Çünkü o anahtar kelimeleri Google kalın harflerle belirtir.
 4. Görüntü alt metni, WordPress sitenizde görüntülere uygulanacak olan alternatif metninizi belirler. Alt etiketleri ise görüntünüzün ne kadar içeriğinizle alakalı olduğu Google tarafından kullanılcaktır. 
 5. Yazmış olduğunuz metninizin ilk paragrafı ve yazmış olduğunuz yazınızın içeriği de oldukça önemlidir. Google metninizi taramaya yukardan aşağı başlar ve tarama yaparken metninizde anahtar kelimelere denk gelirse konuyla daha çok alakalı olduğu düşünür.
 6. Resim dosyalarınızı yüklerken her zaman içeriğinizle alakalı olmasına dikkat edin. Görüntü dosyanızda eğer birden fazla kelime kullanacaksanız aralarına tire (-) işareti koymayı tercih edin. Örneğin habersitesi.png, haber_sitesi.png koymak hatalar meydana getirebilir. Çünkü Google birden fazla kelime kullandıysanız aralarındaki boşluğu tire (-) olarak kabul eder.
 7. Çok sayıda dizine eklenmiş sayfalar sitenizin daha çok hit alacağı anlamına gelmez. Sitenizde yayınlamış olduğu düşük kelime sayısı ve yüzeysel anlatım olan hitsiz konuları kaldırıp yerine ilgi çekici konular ekleyin.