seo mantığı nedir

Backlink paketlerini doğru bir şekilde uygulayarak hem sizleri arama motorlarında daha üst sıralara taşıyabilir hem de sizlere özellikle sosyal medya reklam ağı sayesinde daha çok kişi yönlenebilmektedir. SEO paketleri, ziyaretçi sayınız arttığından hem kazançlarınız artacak ve sitenizde çalışmalarınızı buna göre şekillendirebileceksiniz. SEO hizmeti sayesinde siteniz daha geniş kitleler tarafından tanınacak ve ziyaretçi sayınızda böylelikle artış göstermiş olacaktır.

 

Peki SEO Nasıl Yapılır?

 

  1. Keşif Safhası:  Bu keşifte sitenizin yapısı, içerikleri, anahtar kelimeleri ve sıralamalar incelenir ve analiz gerçekleştirilir.
  2. Analiz Safhası : Bu aşamada ihtiyaçlarınız ve neler yapmanız gerektiği planlanır ve bir eylem planı oluşturulur.
  3. Uygulama Safhası : Site içindeki değişiklikler artık uygulanır ve otoriter olan sayfalardan bağlantılar oluşturulur.
  4. Yönetim Safhası : Aylık SEO paketleri ile proje yönetimi sağlanırken aynı zamanda zaman çizelgesine bağlı kalınarak sürdürülebilir SEO süreci başlatılır.

 

SEO Paketleri Ne Tür Çalışmaları İçerir?

 

  1. Anahtar Kelimeler: Kullanıcılar aradıkları bir şeyi arama motorlarında anahtar kelimeler ile bulurlar. Potansiyel ziyaretçileriniz sitenize girebilmesini içeriklerinizde oluşturacağınız anahtar kelimeleri tahmin edebilmeniz, SEO’daki başarınızı da belirler. Anahtar kelime araştırması ile hizmet ve ürünlerinizi kullanıcıların nasıl aradıkları tahmin edilir.
  2. Site İçi ve Site Dışı İyileştirmeler: Sitenizi arama motorları birçok yönden inceler. Sitenizde bulunan teknik zayıflıklar sitenizin üst sıralara çıkmasını engeller. Bu çalışmada bunlar incelenerek çözüm getirilir. Siteniz ve sayfanız bu sayede daha otoriter bir yapıya ulaşır.
  3. Analiz ve Raporlama: SEO raporları sayesinde yapmış olduğunuz yatırımların ne kadar başarılı olduğunu izleyebilirsiniz. Oluşturulan SEO raporları anlaşılır ve yorumlanabilir. SEO raporları analiz ve trafik odaklı oluşturulur. Tamamlanan eylemler ve gelecek ay neler yapılması gerektiğini içerir.
  4. Teknoloji Odaklı Paylaşım: Günden güne kullanıcıların alışkanlıkları değişmekte ve bununla birlikte algoritmalar sürekli yenilenmektedir. Daha önceden daha üst sıralara çıkmak için yaptırdığınız çalışmalar zaman geçtikçe etkisini yitirebilir. Bu da size zarar sağlar. Bundan dolayıdır ki web siteleri de SEO’da başarıyı yakalayabilmek için sürekli değişen algoritmaların sayesinde kendilerini yenilemelidir. Bu çalışmada bunlar incelenerek yardımcı olmaya çalışılır.