seo gereli midir?

Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) kısa adıyla SEO nedir? Yapılması gerekli midir?

 

Seo Nedir?

 

Arama motorlarının internet sitenizi tararken daha verimli şekilde çalışması adına yapılan optimizasyonlar şeklinde tanımlanabilir. Peki nedir bu optimizasyonlar? İki ana başlık altında ele alacak olursak bunlardan birincisi site içi SEO, ikincisi ise site dışı SEO şeklindedir.

 

SEO çalışmalarında amaç web sitesini arama motorlarının çalışma prensiplerine uydurarak arama sonuçlarında web sitesinin hedeflediği alanda üst yerlere çıkarmaktır. Arama sonuçlarında ne kadar üstte yer alırsanız sitenize gelen ziyaretçi sayısı da ona oranla artacaktır.

 

Seo Yapılmalı Mıdır?

 

 Öncelikle kendiniz sitenizi bir değerlendirme yapmanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak sitenizin kategorisi ne ile alakalı? Eğer teknoloji, spor gibi alanları konu alan bir web sitesi açtıysanız yükselmek için dolgun bir seo paketi alarak çalışmalara başlayabilirsiniz. Fakat sitenizin kategorisi Bilecik Taşımacılık gibi daha küçük bir kitleye hitap eden bir site ise rakibinizin az olmasından dolayı üst sıralarda yer almanız diğer kategorilere daha kolay olacaktır. Bu yüzden orta veya küçük bir seo paketi ile başlayabilirsiniz Böylece yavaş yavaş sıralamanızı gözlemleyip yola ona göre devam edebilirsiniz.

 

 Diğer hususlardan birisi de özgün içerik. Web sitenizde özgün içerik olmazsa olmaz bir konumda olmalıdır. Özgün içeriğin olmadığı bir web sitede ne kadar çalışma yapılırsa yapılsın yükselme garantisi verilemez.

 

Eğer yazılarınız özgün, kategoriniz ise yükselmeye uygun olduğunu düşünüyorsanız sitenize göre seo paketlerinden bir tane seo paketi seçerek seo çalışması yaptırabilirsiniz. Genel olarak backlink herkes tarafından bilinen ve uygulanan arama motorlarında etkisini hızlı gösteren bir SEO çalışmasıdır. Eğer ki bir seo uzmanına danışmak istemiyorsanız bir seo paketi veya backlink paketi satın alarak kedinizde gözlemleyebilirsiniz.