Seo uyumuna uygun bir sektör veya bir işletme profili seçmek istiyorsanız. Öncelikle belirli analiz kurallarını kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Gerekirse ücretli bir şekilde bunu sizler için sağlayan seo firmaları ile birlikte sizler için uygun fiyatlı seo paketlerini tercih ederek bir site kurma konusunda başarıya ulaşılmaktadır. Ancak seo uyumuna uygun kalitede bir site kurmak o kadar kolay bir sistem bütünü değildir. Ayrıca bunu tek başınıza yapmanız uzmanlarca pek mümkün görülmemektedir. Öncelikle başlamanız gereken aşamalardan birisi rekabet analizidir.

Örnek olarak futbol ile ilgili bir site kuracak bir firma ilk olarak ne yapması gerekmektedir? Bu site için yapılması gerekilen ilk analizi arama motorlarına yazarak ilk sayfada yer alan siteler kimlerdir? Bu siteler ile rekabet edebilecek gücü firma kendisinde bulabiliyor mu? Çünkü bu lider firmalar seo hizmetlerini o firmalardan önce tamamladıkları için zaten lider konumdalar firma hem geriden gelip bu rakiplerini geçebilecek midir? Firma bunu yapabileceğini düşündüğü kabul edilirse hazırlıklar başlayacaktır. Ardından yapmaları gereken ciddi bir sektör analizi bu sektörde ne tür kazançlar elde edebilirler? Bu sorunun cevabı firmaya işin gerçekten mantıklı olup olmadığını söyleyecektir.

Ardından bu firma hiç düşünmeden hedef kitle analizi yapmalıdır. Örneğin Türkçe olarak yazılan bir futbol sitesinin getirisi ile İngilizce yazılan bir futbol sitesinin getirisi asla aynı olmayacaktır. Çünkü İngilizce milyarlarca insanın konuştuğu bir dilken Türkçe o konumda yer alamamaktadır. Doğal olarak futbol örneğinde sitenin Türkçe olarak açılması işinizi zor duruma sokabilir.

Teknik Seo İle İşletmenizi Güçlendirin

Seo alanında içerik önemine vurgu yapmadan önce site içerisinde bir düzen oturtulmalıdır. Yani backlink, seo içi ve seo dışı olmak üzere bu 3 hamleyi de kusursuz halde yapmaya çalışılmalıdır. Ardından firma için içerik sistemine girmeden önce kelime analizinden başlamak gerekiyor. Anahtar kelime analizi yaparken çeşitli sitelerden faydalanabilen bu firmalar bunu yaparken çok şeye dikkat etmesi gerekiyor.

Çünkü firma sadece bu anahtar kelimeyi trafik olarak çekmektense bu anahtar kelimelerle direk müşteri akışı sağlamanız en doğru hareket olacaktır. Yapılmaması gereken hatalardan biri ise işletmeyi güçlendireceğiz diye firmayı kandırmaya çalışan backlink satıcılarıyla dolu olan bu sektörde organik backlink yöntemiyle az ama öz kullanıma dikkat etmektir.

İşletmenizi Dış Seo Anlamında Güçlendiriniz

Organik olarak hit arttırma çabaları arama motorları tarafından daha büyük önem verilerek yapılmaktadır. Ayrıca seo dışı olarak kapsanan bu konuda backlink alırken kendiniz farklı siteler kurarak da backlink desteği bularak organik bir hit oluşturulabilir. Son olarak artık bu hizmetleri sağladıktan sonra kaliteli içerikler üreterek veya satın alarak yeni firmalarda birinci sayfalarda yer alma fırsatı yakalayacaktır. Dış seo anlamında güçlenen işletmeler asıl kitleyi çekme anlamında %74 daha büyük başarılar elde ediyorlar.