site içi seo

Site İçi SEO Nedir ?

 

Site içi SEO isminden de fikir uyandırdığı gibi site içi optimizasyonları kapsamaktadır. Arama motorları tarafından sitenizi daha anlaşılabilir hale getirmek üzere yapılan iyileştirme çalışmalarıdır. Site içi SEO internet sitenize uğrayan ziyaretçilerin ne göreceğini kapsar. O yüzden ne kadar iyi bir optimizasyon yapılırsa arama motorları sitenizi sıralamada o denli yukarıya taşıyacaktır.

 

Site içi SEO kısaca web sitesinin konusunu anlamada, anahtar kelimelerde ve sıralamada arama motorlarına ve kullanıcılarına fayda sağlar. Fakat sizin de anlayacağınız üzere site içi SEO daha çok mikro düzey SEO’dur. Uzmanlara göre site içi SEO %35’lik bir önem taşımaktadır. Daha hızlı bir yükseliş istiyorsanız Seo paketlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Site İçi SEO Nelerden Oluşur ?

 

Öncelikli olarak içerik bakımından site içi SEO nasıl olmalıdır onu ele alalım. Arama motorlarının tam olarak neyi esas aldığı bilinmesede günümüzde yazının kalitesini çok ön planda tutulduğu aşikar. Bundan dolayı içerik okuyucuya tam isteneni vermeli, anahtar kelimeyi ön plana çıkarmak için saçma yazılardan uzak durulmalıdır. Öne çıkarılmak istenen kelime öyle bir anlatılmalıdır ki ziyaretçi yazıdan çıkmamalı, öğrenmek istediğini yazıdan öğrenebilmelidir. Ziyaretçi arama motorundan girdiği sayfada ne kadar uzun süre duruyor ise içeriğin o kadar önemli ve akıcı yazıldığı varsayılır ve arama motoruna etki eder. Bu gibi etkenlerden dolayı içeriğin düzgün yazılması arama motorları için önem arz eder.

 

İçeriğin haricinde ise sitenin mobil görünümü, sitenin açılış hızı ve internet sitesinin url yapısı site içi SEO’yu etkileyen diğer hususlardandır.

 

Site içi optimizasyon yaptıktan sonra sıralamalarda yükselmek için geri kalan şeylerden birincisi sürekli özgün içerik girmek. İkincisi ise sitenize uygun bir seo paketi veya backlink paketi satın alarak sitenizi belirli konularda desteklemek. Gerisi arama motorlarına kalmış.